Sıkça Sorulan Sorular

Kitap içeriği nasıl hazırlanıyor?

İçeriği profesyonel yazarlarımız tarafından hazırlanmış olan kitaplarımız, sipariş formu aracılığıyla sizden almış olduğumuz kişisel bilgileriniz ve size sormuş olduğumuz sorulara vermiş olduğunuz cevaplarınız doğrultusunda tamamen size özgü ve sizin kaleminizden çıkmış gibi editörlerimiz tarafından özenle uyarlanmaktadır.

Sadece sipariş formu aracılığıyla sizden istenen bilgileri bize ulaştır, gerisini bize bırak. Yazarı sen ol, konusu o !

Aşk Romanı - Özel ve Normal İçerikli kitaplarınız arasındaki farklar nelerdir?

Aşk romanı ürünümüz sizin ve sevgiliniz arasındaki ilişkinin sipariş formu esnasında size sorduğumuz sorulara vermiş olduğunuz yanıtlar çerçevesinde size özel olarak hazırlanan bir kurgu doğrultusunda, roman tadında ve size özel uyarlanan bir hikaye çerçevesinde hazırlanmaktadır.

Sizde biliyorsunuz ki; romanların kahramanları yazarlar tarafından konuşturulur ve belli olaylar çerçevesinde kurgular oluşturulur. Aşk romanı ürünümüzde de kahramanı sadece siz ve sevgiliniz olan bir aşk hikayesi, sizin kişisel bilgileriniz doğrultusunda yazarlarımız tarafından sadece size özel olarak kurgulanmaktadır.

Normal içerikli ve özel içerikli kitabımız ise, sizden almış olduğumuz kişisel bilgileriniz doğrultusunda kitap içeriğinin sevgilinize hitap edercesine hazırlanmış bir içeriğe sahiptir.

Aşk romanı ve özel içerikli kitaplarımız yoğun bir içeriğe sahiptir. Ayrıca sayfalardaki metinlerin boyutu klasik kitap standartlarında küçük puntolarla hazırlanmaktadır.

Normal içerikli kitabımız ise özel içerikli kitabımızın sadeleştirilmiş halidir. Normal içerikli kitabımızda her sayfada birer, ikişer, üçer cümle yer almaktadır. Sayfalardaki metinler büyük puntolarla (genellikle 26 pt) yazılmaktadır.

Kitaplarınız kaç sayfadan oluşmaktadır?

Özel İçerikli : 100 Sayfa
Aşk Romanı : 120 Sayfa
(*) Normal İçerikli : 160 Sayfa

* Normal içerikli kitabımız her sayfada birer, ikişer, üçer cümleden oluşacak şekilde büyük puntolarla hazırlanmakta olup özel içerikli ve aşk romanı ürünümüzde olduğu gibi yoğun bir içeriğe sahip değildir. Üç kitabımızın içeriği arasındaki farkları görebilmek için yukarıdaki tablodaki resimleri büyütebilirsiniz.

Kitap yazarı, kitap adı, arka kapak metni, önsöz nasıl belirleniyor?

Kitap yazarı, kitap adı ve arka kapak metni gibi bilgileri sipariş formunda bize ulaştırabilirsiniz.

Önsöz gibi kitap içerisinde yer almasını istediğiniz metinlerin bulunması durumunda siparişinizin onayı aşamasında, müşteri temsilcimiz ile görüşmeniz esnasında veya mail aracılığıyla durumu bize bildirir bir bilgilendirme yapmanız durumunda kitap içerisinde metinlerinize yer verilebilir.

Kitap kapakları nasıl hazırlanmaktadır?

Kitap kapaklarını sipariş esnasında bilgisayar ortamında ön kapak ve arka kapak fotoğraflarını yükleyerek 3 boyutlu olarak tasarlayabilirsiniz. Ön kapak ve arka kapak fotoğrafları için ayrıca ücretlendirme yapılmamaktadır.

Kitap içerisine fotoğraf ekleyebilir miyim?

Kitap içerisine 30 adet renkli fotoğraf eklenebilir. Kitap içerisine eklenecek olan fotoğraflar ( 2,00 TL - Adet ) olarak ücretlendirilmektedir. Ön kapak ve arka kapak fotoğrafları için ise ayrıca ücretlendirme yapılmamaktadır.

Sıvama Cilt - Isısal Cilt nedir?

Sıvama cilt, kitap kapağının kalın olmasını sağlayan bir cilt türüdür. ( Örneğin, ajanda cildi gibi )

Sıvama cilt ile yapılacak olan kitaplarımız özel folyolara baskısı yapılarak özenle selefonlanır ve gramajı yüksek bir mukavva üzerine folyo kaplanmak suretiyle hazırlanmaktadır.

Isısal cilt ise kitap kapağının gramajı yüksek özel bir kağıda baskı yapılmak suretiyle makine aracılığıyla hazırlanan cilt türüdür. ( Örneğin, normal kitap ciltleri gibi )

Kitap içeriğini bana ulaşmadan önce görme şansım var mıdır?

Üzülerek belirtmeliyiz ki; kitap içeriğini gizlilik prensiplerimiz gereği siparişinizden önce ne yazık ki dijital ortamda size gönderme şansımız bulunmamaktadır. Kitaplarımız profesyonel yazarlarımız tarafından özenle hazırlanmakta olup kötü niyetli üçüncü kişilere karşı içeriklerimizi korumak amacıyla içeriklerimiz dijital ortamda size ulaştırılamamaktadır.

Fakat; bu durumu telafi edebilmek amacıyla; kitap size ulaştıktan sonra kitap içeriğinde beğenmediğiniz bir yer olması durumunda, ücretsiz olarak kitabınızın sizin istediğiniz şekilde değişikliğini sağlıyoruz.

Kendi hazırlamış olduğum içeriklerin baskısı yapılabilir mi?

Kendi hazırlamış olduğunuz içeriklerinizin baskısı yapılabilmektedir. Hazırlamış olduğunuz kitap içeriğini PDF / Word dosyası olarak bilgi@www.romantik-hediye.com mail adresimize ulaştırmanız durumunda editörlerimiz içeriğinizin kitap baskısı için uygun olup olmadığını inceleyecekler, eksiklik olması durumunda sizi bilgilendireceklerdir.

İçeriğe ilişkin varsa eksiklikler tamamlandıktan sonra size özel bir kitap kapağı tasarlandıktan sonra siparişinizi onaylamanıza müteakip baskı işlemlerine başlanılacak ve en geç üç iş günü içerisinde kitabınız kargoya verilecektir.

İade / Değişiklik Hakkı var mı?

Kitaplarımız kişiye özel ürünler olarak hazırlandığından dolayı iade hakkınız bulunmamaktadır.

Kitap içeriğinde beğenmediğiniz bir yer olması durumunda, kitabınızı içeriğinde değiştirilmesini istediğiniz yerleri belirtmek suretiyle bize göndermeniz durumunda ücretsiz olarak değişikliği yapılacaktır.

Kitap kapağında yer alan fotoğrafların, yazar adı, kitap adı vb. bilgilerin değiştirilmesi amacıyla değişiklik talep edilmesi durumunda kargo ücretinin ve cilt ücretinin tarafınızdan karşılanması şartıyla kitap kapağı değişikliği yapılabilir.

Fiyatlara kargo ücreti dahil mi?

Sitemizde görmüş olduğunuz fiyatlar kargo ücreti dahil fiyatlardır.

Kapıda ödeme seçeneği mevcut mudur?

Kapıda ödeme seçeneği mevcuttur. Sipariş formu esnasında ödeme şeklini kapıda ödeme olarak seçmeniz durumunda siparişiniz kapıda ödeme olarak tarafınıza gönderilecektir.

Kredi kartı ile ödeme yapabilir miyim?

Kredi kartı ile ödeme seçeneği mevcuttur. Sipariş formu esnasında ödeme şeklini kredi kartı seçmeniz durumunda güvenli ödeme sayfasına yönlendirileceksiniz ve ödemenizi gerçekleştirebileceksiniz.

Cumartesi-Pazar günü teslimat yapılıyor mu?

Kargo firmaları Cumartesi günleri teslimat yapabilmektedirler. Fakat Pazar günü kargo firmaları çalışmadığından dolayı teslimat yapılamamaktadır.

Sipariş verdiğim ürün ne kadar süre içerisinde teslim edilecektir?

Kitap siparişleriniz zaman zaman aynı iş günü içerisinde kargoya verilmekle birlikte en geç 3 iş günü içerisinde hazırlanarak kargoya verilmektedir.

Yurtdışına gönderi yapabiliyor musunuz?

Kargo ücretinin tarafınızdan karşılanması durumunda yurtdışına kitaplarımız gönderilebilmektedir.